Talentvolle doelman Sten Kremers (nog) clubloos
13 juni 2026“Ik hoop dat het goed komt, maar momenteel heb ik nog helemaal niks”
Tijdens de wedstrijd om de Johan Cruijffschaal zat hij enkele jaren geleden nog als reservedoelman op de bank bij Ajax. Tegenwoordig is Sten Kremers (22) op zoek naar een nieuwe club, werd zijn contract bij De Graafschap aan het eind van afgelopen seizoen niet verlengd. Kremers begon zijn voetbalcarrière bij Longa ’30 in Lichtenvoorde en kwam vervolgens al snel bij de jeugd van De Graafschap terecht. Daar zat hij vier seizoenen. Daarna, Sten zat destijds in het vierde leerjaar van de middelbare school op Marianum in Lichtenvoorde, ging hij naar Ajax in Amsterdam. Ook daar heeft hij vier seizoenen onder contract gestaan, maar helaas weinig speeltijd gekregen.
Tot voor kort was Sten tweede keeper bij zijn oude club De Graafschap, maar die club heeft hij inmiddels ook vaarwel gezegd. Dit betekent dat hij momenteel nog op zoek is naar een club. “Ik hoop dat het goed komt, maar momenteel heb ik nog helemaal niks.” Op 22 juni gaat de transfermarkt open. “Ik ben zoekende”, vertelt Sten tegen een oud-trainer van hem, die langskomt tijdens het interview. “Het is nu nog erg onzeker, maar ik hoop dat het goed komt.”
Zelf heeft Sten nooit mee gedaan aan het Marveldtoernooi. “Dat is wel jammer. Toen ik in onder de vijftien zat deden we het heel goed. We werden kampioen van Nederland. Maar helaas konden we toen niet meedoen met het toernooi. Dat had ik wel heel graag gedaan!” Als hij kan gaat Kremers elk jaar kijken. Ook niet verwonderlijk, want zijn schoonvader is Marco Frank, de toernooivoorzitter.
Sten is een getalenteerde keeper met een enorme werklust. Daarnaast is hij sterk aan de bal waardoor hij goed kan mee voetballen, dit is in het huidige voetbal een belangrijke kwaliteit. Zijn reflexen en explosiviteit zijn ook kwaliteiten die hem een volledig keeper maken. “Ik wil er alles voor doen om het wel te halen.” Kremers wordt vaak geprezen om zijn harde werken. Wie wil er nu niet zo’n keeper?
