Uitslagen & Standen

Leon ten Voorde ook op Marveldtoernooi Twente watcher

11 juni 2022

Bekend van krant, radio, podcast en tv, dat is sportjournalist pur sang Leon ten Voorde (52) en al 12 jaar woonachtig in Grolle. Zijn podcast die hij samen volkletst met collega en plaatsgenote Fardau Wagenaar wordt veel beluisterd, zijn verslagen, verhalen en columns veelvuldig gelezen en af en toe is hij live in beeld bij TV Oost op de Oosttribune en op ESPN in Voetbalpraat.

Hij is FC Twente-watcher en volgt daardoor de club op de voet. Daar is hij op dit moment erg blij mee: “De gevoelstemperatuur is op het ogenblik bij deze club erg belangrijk: ze zijn als 4e in de competitie geëindigd en dan is de temperatuur een stuk anders dan als het een stuk minder gaat. De sfeer is op dit moment ongekend, alle seizoenkaarten zijn nu al uitverkocht. Ze zijn echt weer de 4e club van Nederland!”

Hoe kijkt de FC Twente-watcher naar de verrichtingen van het jeugdteam van FC Twente-Heracles op het toernooi. “In het huidige Twente lopen zeker een aantal talenten rond, waaronder een aantal jeugdinternationals. Er is een die gebleven is, terwijl die ook naar Ajax of Feyenoord had gekund.

Alleen fysiek moeten ze het af en toe afleggen als ze bv. tegen de Duitse ploegen spelen. En dat is natuurlijk jammer!”

Assistent coach

Hoewel Leon de club Grol een warm hart toedraagt, ligt zijn hart volledig bij de Bon Boys ‘uut Hoaksebarge’, 15 kilometer ten noorden van Groenlo, net over de Achterhoekse grens in Tukkerland “Ik ben onder Gerard Bos nog steeds de assistent-coach. We strijden ook om promotie en gaan voor hetzelfde ticket als Grol, we kunnen elkaar nog tegenkomen!”

Ook staat Leon bekend om zijn vriendschap met Erik ten Hag, de nieuwe coach van Manchester United en een aantal jaren succesvol bij Ajax. “Ja, dat is heel bijzonder! Vanaf onze jeugd van de lagere school zijn we al dik bevriend met elkaar. Erik, Gerard Bos, nu coach van Bon-Boys (en ook oud-trainer van de Grol) en ik!’

Het wonen in Grolle bevalt hem goed: bijzonder vindt hij de manier waarop de Grollenaren tegen zichzelf aankijken. De Grol vindt hij een geweldige club, met zeer veel talentvolle spelers. Dit Tukkerse voetbaldier is van mening dat Grol hierdoor zeker op een hoger plan gaat acteren. “Het is gewoon een kwestie van tijd.”

Hij wordt enthousiast van zowat elke sport ook buiten het voetbal en beschouwt zichzelf als een echte sportfanaat, volgt het wielrennen, de F1 met Max en komt ook graag naar de TT.

“Maar Bon Boys is mijn echte grote passie! Daar doe ik geen concessies aan!”

Hij is FC Twente-watcher en volgt daardoor de club op de voet. Daar is hij op dit moment erg blij mee: “De gevoelstemperatuur is op het ogenblik bij deze club erg belangrijk: ze zijn als 4e in de competitie geëindigd en dan is de temperatuur een stuk anders dan als het een stuk minder gaat. De sfeer is op dit moment ongekend, alle seizoenkaarten zijn nu al uitverkocht. Ze zijn echt weer de 4e club van Nederland!”

Hoe kijkt de FC Twente-watcher naar de verrichtingen van het jeugdteam van FC Twente-Heracles op het toernooi. “In het huidige Twente lopen zeker een aantal talenten rond, waaronder een aantal jeugdinternationals. Er is een die gebleven is, terwijl die ook naar Ajax of Feyenoord had gekund.

Alleen fysiek moeten ze het af en toe afleggen als ze bv. tegen de Duitse ploegen spelen. En dat is natuurlijk jammer!”

Assistent coach

Hoewel Leon de club Grol een warm hart toedraagt, ligt zijn hart volledig bij de Bon Boys ‘uut Hoaksebarge’, 15 kilometer ten noorden van Groenlo, net over de Achterhoekse grens in Tukkerland “Ik ben onder Gerard Bos nog steeds de assistent-coach. We strijden ook om promotie en gaan voor hetzelfde ticket als Grol, we kunnen elkaar nog tegenkomen!”

Ook staat Leon bekend om zijn vriendschap met Erik ten Hag, de nieuwe coach van Manchester United en een aantal jaren succesvol bij Ajax. “Ja, dat is heel bijzonder! Vanaf onze jeugd van de lagere school zijn we al dik bevriend met elkaar. Erik, Gerard Bos, nu coach van Bon-Boys (en ook oud-trainer van de Grol) en ik!’

Het wonen in Grolle bevalt hem goed: bijzonder vindt hij de manier waarop de Grollenaren tegen zichzelf aankijken. De Grol vindt hij een geweldige club, met zeer veel talentvolle spelers. Dit Tukkerse voetbaldier is van mening dat Grol hierdoor zeker op een hoger plan gaat acteren. “Het is gewoon een kwestie van tijd.”

Hij wordt enthousiast van zowat elke sport ook buiten het voetbal en beschouwt zichzelf als een echte sportfanaat, volgt het wielrennen, de F1 met Max en komt ook graag naar de TT.

“Maar Bon Boys is mijn echte grote passie! Daar doe ik geen concessies aan!”