Tony Mamodaly: Right to Dream International
14 juni 2026“We voeden de spelers van ons op als onze eigen kinderen en daarop worden ook alle beslissingen genomen”
Tony is de technisch directeur van de academie Right to Dream Ghana. We kunnen het gesprek voeren in het Duits, via zijn vader heeft hij ook Madagaskars bloed in zijn aderen.
Hij vertelt: “We zijn hier met een team van verschillende nationaliteiten uit Ghana, uit de USA, uit Denemarken en Egypte. Verder sluiten de Zweden aan bij de Denen en de jongens uit Ivoorkust in Ghana. We zijn hier met 22 spelers en 8 man van de staf!”
Uitdagen
Hij gaat verder: ”In principe willen we de voetbalwereld uitdagen met hoe er gewerkt wordt. Wij vinden onze filosofie belangrijk: voetbal, karakter en ontwikkeling horen onlosmakelijk bij elkaar. We voeden de spelers van ons op als onze eigen kinderen en daarop worden ook alle beslissingen genomen. Het is dus onze verantwoordelijkheid om als ze 15/16 zijn te kijken waar ze als toekomstige profvoetballers het beste renderen en waar zij in de USA naar de colleges en universiteiten kunnen.”
Ondertussen spelen er 150 spelers in het profvoetbal en studeren er 130 aan de verschillende colleges en universiteiten. En zo brengen ze een andere cultuur binnen in de voetbalwereld waar alles om geld draait! “Transfergelden worden geherinvesteerd in ons model want we willen ook daar bezig zijn in de wereldstreken waar weinig mogelijkheden zijn. Zo zitten we in Ghana in West Afrika, in de USA in San Diego aan de Mexicaanse grens en in Egypte op een plek, een uur rijden van Cairo. Onze impact gaat ver boven het voetbal uit en we zien iedereen van ons dan ook als onze ambassadeurs”
Hij noemt de namen van Mohammed Kudus (Tottenham Hotspur), Simon Adingra (AS Monaco), Oosseni Bouda (Stanford University in de MLS) en Conrad Harder (RB Leipzig)
“Voor ons is het een soort van kringloop, van hoe kunnen we dit doortrekken door alle afgestudeerden weer bij ons in te schakelen en zo door te ontwikkelen.”
Girls-academy
“Sinds 2014 hebben we ook onze eerste Girls-academy in Ghana. In de kern willen we ervoor zorgen dat de inclusiviteit bij ons ook verder ontwikkeld wordt en te streven naar meer gerechtigheid op mondiaal niveau. Het sluit voortreffelijk aan bij het idee dat iedereen recht heeft op zijn of haar droom waar te maken. Daarbij wordt niemand uitgesloten, op grond van sekse, geaardheid, religie of etniciteit.” Misschien wel de belangrijkste filosofische zin van dit Marveldtoernooi!

